لیفت کامل صورت و گردن

لیفت کامل صورت و گردن

جهت اصلاح گونه و غبغب، یکدست سازی پوست گردن. به این جراحی ریتیدکتومی هم گفته می شود.

جراحی

در این جراحی برش ها از گیجگاه شروع شده، تا اطراف گوش ادامه یافته و سپس پشت گوست و داخل موها پایان می یابد. سپس پوست کشیده شده و ماهیچه و بافت اتصالی زیرین سفت و ثابت می شوند. در نهایت پوست اضافی بریده می شود.

اهداف

• فیس لیفت با اصلاح چین و چروک و حذف چربی اضافه و پوست شُل شده در قسمت گونه و گردن شکل گونه ها و خط چانه را احیا می کند.
• سایر گزینه های این جراحی مینی لیفت یا لیفت استاندارد هستند که بسته به تغییرات ناشی از سن نتایج متفاوتی ایجاد می کنند. در صورت نیاز لیپوساکشن گردن و سفت کردن ماهیچه های گردن هم بصورت همزمان انجام می شوند.

مشکلات

جراحی فیس لیفت مانع از بالا رفتن سن نمی شود، چین و چروک ریز یا مشکل تغیر رنگ پوست را برطرف نمی کند، و چین و چروک عمیق را بصورت کامل از بین نمی برد.

نکات ویژه

• الگو و پُری مو
• جای زخم جراحی های قبلی
• انعطاف پذیری، ضخامت، بافت و رنگ پوست
• ساختار استخوانی زیرین، از جمله زاویه چانه یا برجستگی گونه برای افزایش وضوح ساختاری صورت
• جراحی های همزمان شامل لایه برداری لیزری، تزریق فیلِر، یا تزریق بوتاکس
• در صورت درخواست برجسته سازی چانه و گونه، یا لیپوساکسن در ابتدای جراحی انجام می شوند

زمان عمل جراحی

• جراحی فیس لیفت معمولا بین 3 تا 4 ساعت طول می کشد. (در طول جلسه مشاوره کل روال جراحی توسط دکتر ترحمی توضیح داده می شود.)
• این جراحی معمولا در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام می شود.
• بیماران فیس لیفت روز بعد از جراحی و بعد از سپری کردن یک شب در بیمارستان تحت نظر پرستار مرخص می شوند.
• بهبود بعد از این جراحی بین 2 تا 3 هفته طول می کشد.
• تا 3 هفته بعد از جراحی از هرگونه فعالیت سنگین خودداری شود

 

سوالات متداول

آیا لازم است بعد از جراحی فیس لیفت آنتی بیویک مصرف کنم؟

برای این سوال متشکرم. ریسک عفونت بعد از جراحی فیس لیفت بسیار پایین است. اما بسیاری از جراحان برای پایین آوردن ریسک عفونت ترجیح می دهند برای یک دوره آنتی بیوتیک تجویز کنند، چون بنظر آنها عوارض جانبی مصرف آنتی بیوتیک بسیار کمتر از احتمال تاثیر ناخوشایند عفونت ناشی از جراحی روی صورت است. قبل از مصرف حتما با پزشکتان مشورت کنید.

چرا بعد از جراحی فیس لیفت یا لیفت گردن باید یک شب در کلینیک بستری شد؟

استراحت بعد از فیس لیفت به کاهش ریسک هماتوم کمک می کند. بعلاوه، بعد از چندین ساعت بیهوشی عمومی حالت تهوع طبیعی است. اگر بعد از جراحی به خانه بروید دچار تهوع ناشی از حرکت در خودرو می شوید. فاکتور استفراغ یکی از دلایل ایجاد هماتوم بعد از جراحی است. اما ریکاوری شبانه روزی در مرکز پزشکی به رفع این مشکلات کمک می کند. این علائم بعد از 24 ساعت برطرف می شوند.

بهترین راه بهبود بعد از پیوند چربی صورت برای مراقبت از سلولها چیست؟

من معمولا به بیمارانم هنر حفظ آرامش را برای 2 ماه تجویز می کنم. محدود کردن حرکات صورت به حفظ چربی های صورت کمک می کند. حتما در 2 ماه اول خوب غذا بخورید، و در صورت امکان به مدت 2 ماه روی صورت نخوابید.

آیا جویدن آدامس بعد از جراحی فیس لیفت کار عاقلانه ای است؟

دوره بعد از فیس لیفت باید به صورت خود استراحت داده، و از زیاد حرف زدن یا زیاد جویدن خودداری کنید تا ورم صورت خوابیده و دچا خونریزی نشوید. در چنین شرایطی جویدن آدامس ایده خوبی نیست.

من در روز سوم بعد از جراحی فیس لیفت هستم. آیا می توانم روی جای بخیه های پماد ضدعفونی کننده بمالم؟

حتما جراح شما دستور پزشکی لازم برای مراقبت های بعد از جراحی را داده است. من معمولا به بیمارانم پماد آنتی بیوتیک برای خطوط برش به مدت 7-5 روز را تجویز می کنم. اما برای مراقبت از زخم های بعد از جراحی حتما به پزشکتان مشورت کنید.

آیا برای مراقبت های بعد از فیس لیفت/لیفت گردن استفاده از یخ یا بانداژ صحیح است؟

برای مراقبت های بعد از جراحی فیس لیفت دیدگاه ها و گزینه های متفاوتی وجود دارند. بهترین کار این است که از دستورالعمل جراح خود پیروی کنید. حتما ایشان برای توصیه ها دلایل منطقی دارند، و بهتر است درباره آنها شخصا با ایشان مشورت کنید.