بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی چیست ؟

بلفاروپلاستی : طبق علم زیبایی شناسی ، چشم ها مهم ترین عضو صورت می باشند ؛ چرا که آن ها نشان دهنده سن و حالات هیجانی افراد هستند ، اما متاسفانه این عضو از صورت بسیار زودتر از دیگر اعضا علائم پیری را در خود نشان می دهد ، از این رو در حال حاضر بلفاروپلاستی ( جراحی پلک چشم ) در بین مردم بسیار محبوب است و افراد بسیاری اقدام به انجام آن می کنند. ( مراقبت های بعد از جراحی پلک )

با انجام جراحی پلک چشم ، افتادگی و پف پلک بر طرف شده و جوانی و شادابی به چشم ها باز می گردد.

بلفاروپلاستی

مراحل بلفاروپلاستی

برای رفع افتادگی و پف چشم باید چربی ، پوست و ماهیچه های اضافی آن خارج شوند ؛ از این رو متخصص گوش و حلق و بینی ، اقدام به ایجاد برش بر روی چین و چروک های طبیعی چشم کرده و اصلاحات مورد نیاز را انجام می دهد.

اسکارهای ناشی از جراحی پلک چشم ، در بین چین و چروک های طبیعی چشم پنهان شده و قابل رویت نخواهد بود ؛ بنابراین ، در صورتی که تمایل به انجام بلفاروپلاستی دارید ، نگران باقی ماندن جای زخم آن نباشید.

بلفاروپلاستی ، هم در پلک بالا و هم در پلک پایین قابل انجام است و حتی در برخی از موارد به طور همزمان نیز انجام می شود ؛ برش های مورد نیاز در جراحی پلک پایین ، بر روی امتداد خط پایینی مژه و ناحیه درونی پلک پایین ایجاد می شوند ؛ در برخی از موارد چربی اضافی پلک خارج نمی شود ، بلکه محل قرار گیری آن تغییر می کند و همچنین ، در بعضی از مواقع نیاز است تا پلک پایین سفت تر شود.

لازم است ذکر شود جراحی پلک ، تاثیری بر روی رفع سیاهی دور چشم ندارد و تنها با انجام آن می توان پوست و چربی های اضافی پلک ها را خارج کرده و چین و چروک های آن را نیز برطرف کرد ؛ جراحی پلک چشم ، را می توان تحت بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی انجام داد ؛ پس از اتمام جراحی بلفاروپلاستی ، نیاز به بستری شدن بیماران در بیمارستان نمی باشد و آن ها در همان روز مرخص می شوند.

بلفاروپلاستی

مدت زمان بلفاروپلاستی

مدت زمان مورد نیاز برای جراحی پلک چشم ، با توجه به مواردی ؛ همچون انجام جراحی بر روی پلک پایین و بالا یا تنها بر روی پلک بالا متفاوت می باشد ، اما حداکثر زمان مورد نیاز برای عمل بلفاروپلاستی 2 ساعت است.

دوره نقاهت بلفاروپلاستی

دوره نقاهت جراحی پلک چشم ، طولانی نمی باشد و بیماران پس از گذشت 1 هفته از انجام آن می توانند به امور شخصی خود بپردازند.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

همانند سایر جراحی های زیبایی ، دریافت نتایج مطلوب از عمل بلفاروپلاستی نیز نیازمند رعایت مراقبت های بعد از آن ، می باشد ؛ لازم به ذکر است که رعایت نکات مورد نیاز ، بلافاصله پس از اتمام عمل ، شروع شده و به هیچ عنوان نباید در رعایت آن سهل انگاری گردد.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

پس از عمل پلک ، هیچ گونه پانسمانی بر روی موضع جراحی قرار نمی گیرد ؛ تنها بر روی برش ایجاد شده از پماد استفاده می شود ، که موجب بروز کمی تاری دید می گردد ؛ لازم به ذکر است ، این موضوع جای هیچ گونه نگرانی ندارد و در طی چند روز برطرف می شود.

طبق توصیه پزشک ، افراد زیباجو باید تا 48 ساعت پس از جراحی پلک از انجام هر گونه فعالیت که موجب وارد شدن فشار به چشم ها می گردد ؛ از جمله تماشا فیلم ، کار با گوشی ، کامپیوتر و از این قبیل موارد خودداری نمایند.

بهتر است کسانی که تحت عمل پلک قرار گرفته اند ، در دوران نقاهت آن از خندیدن یا لبخند زدن بیش از اندازه اجتناب کنند ؛ چرا که در این صورت ، فشار عضلانی در ناحیه اطراف تحت درمان زیاد شده و سبب شل شدن آن ها می گردد.

از بین بردن ورم بعد از عمل پلک

بهترین روش به منظور کاهش تورم و کبودی و همچنین جلوگیری از بروز خونریزی ، استفاده از کمپرس یخ در 72 ساعت ابتدایی پس از عمل می باشد ؛ بدین صورت که در روز اول ، هر نیم ساعت یک بار ؛ در روز دوم ، هر یک ساعت یک بار و در روز سوم هر دو ساعت یک بار به مدت 20 دقیقه استفاده گردد.

افراد پس از گذشت 72 ساعت از جراحی پلک نیز باید به منظور رفع تورم ناشی از آن ، از کمپرس گرم استفاده نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی پلک مراجعه نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی