تزریق چربی

تزریق چربی

با روش جوانسازی تزریق چربی ، می توان بدون افزایش وزن باعث چاقی برخی از نواحی بدن شده و از پیری آن نواحی جلوگیری کرد چرا که در بسیاری از مواقع سفت و کشیدن پوست سبب جوان تر به نظر رسیدن نمی شود بلکه پرتر بودن ناحیه مورد نظر به جوانتر دیده شدن فرد کمک می کند ؛ در این مواقع است که بیماران متوجه اهمیت تزريق چربی در پوست بدن می شوند.

با افزایش سن به تدریج بافت چربی صورت و دیگر نواحی بدن کمتر می شود لازم به ذکر است کاهش چربی سبب بروز عواملی هم چون افتادگی ، شلی و چروک در پوست می شود و از این رو سبب پیر به نظر رسیدن افراد می شود.

تزریق چربی

تزریق چربی ، خاصیت پرکنندگی دارد و سبب حجیم تر و در نهایت جوانتر شدن می شود.

مراحل تزريق چربي

تزريق چربي ، که با عنوان لیپو اینجکشن نیز شناخته می شود تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و زمانی رخ می دهد که چربی از نقطه ای از بدن گرفته شده و به نقطه ای دیگر از بدن انتقال یابد ؛ تزريق چربی باید توسط متخصص انجام شود چرا که حساسیت آن ( میزان و محل چربی برداشته شده ) بسیار بالا است.

پزشک با توجه به ناحیه مورد نظر جهت تزریق ، بخشی از بدن را انتخاب کرده و مقدار چربی مورد نظر را از آن می گیرد ؛ لازم به ذکر است قبل از تزریق ، چربی باید استریل شود.

جهت استریل کردن چربی ، از دستگاهی به نام سانتریفیوژ استفاده می شود ، پس از آن پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک و ظریف چربی را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

مدت زمان ماندگاری تزريق چربي

پس از انجام تزريق چربي حدود 6 ماه زمان نیاز است تا تقریبا نیمی از چربی توسط بدن جذب گردد ؛ بنابراین بعد از گذشت 6 ماه بیماران شاهد از بین رفتن به تدریج نتیجه تزريق چربی خواهند بود.

تزريق چربي برای چه افرادی مناسب است ؟

 • کسانی که دارای چین و چروک های پوستی و همچنین اسکار هستند.
 • افرادی که از نظر روحی و جسمی در سلامت باشند.
 • کسانی که انتظارات آن ها از تزریق چربی واقع گرایانه باشد.
 • افرادی که تمایل به افزایش حجم برخی از نقاط صورت خود دارند.

آیا تزريق چربي نیاز به بیهوشی عمومی دارد ؟

خیر ؛ تزریق چربی ، تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیاز به بیهوشی عمومی در این روش نمی باشد.

عوارض تزریق چربی صورت چیست ؟

تزریق چربی نیز همانند سایر روش های جوانسازی ، با خطرات و عوارضی همراه خواهد بود ؛ البته در صورتی که افراد به منظور انجام آن به پزشک ماهر و با تجربه مراجعه نمایند ، احتمال بروز عوارض و خطرات ناشی از آن بسیار کاهش یافته و نتایج بی نظیری دریافت خواهد شد ؛ بنابراین ، به تمامی افراد علاقمند به انجام تزریق چربی توصیه می کنیم به منظور جلوگیری از بروز عوارضی که در ذیل ، به آن ها اشاره شده است ، به پزشک زبده و چیره دست مراجعه نمایند :

 1. آسیب دیدگی بافت اصلی بدن
 2. تاخیر در دوران بهبودی
 3. عفونت
 4. تجمع مایع در زیر پوست
 5. عدم دریافت نتایج مطلوب
 6. واکنش های حساسیتی

لازم به ذکر است ؛ بروز تورم ، کبودی و قرمزی پس از تزريق چربي ، عارضه ای طبیعی بوده که جای نگرانی ندارد ؛ چرا که ، با گذشت زمان به تدریج برطرف می گردد.

سن مناسب برای تزریق چربی چه زمانی است ؟

همانطور که می دانید ؛ تزريق چربي ، یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی است که به منظور انجام آن ، محدودیت سنی وجود ندارد ؛ اما طبق گفته پزشک ، بهتر است افراد از سن 18 سالگی به بعد اقدام به انجام آن نمایند.

مزایای تزریق چربی

 • تزريق چربی نسبت به دیگر روش های جوانسازی بدون خطر و بدون عوارض است.
 • در این روش جوانسازی نیاز به ایجاد بخیه نمی باشد.
 • تزريق چربي روشی ایمن و سرپایی است.
 • افرادی که تزريق چربی انجام داده اند ، نگرانی در رابطه با جابجایی چربی ندارند.
 • چربی تزریق شده در افراد سبب بروز حساسیت نمی شود چرا که از بدن خود بیمار گرفته شده است.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزريق چربي ، با توجه به ناحیه تزریق متفاوت می باشد افرادی که قصد انجام تزريق چربی را دارند برای اطلاع از هزینه آن باید به پزشک مراجعه کنند ؛ پس از انجام معاینات لازم هزینه تزریق چزبی فرد مشخص می گردد.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی