تزریق چربی

تزریق چربی

با روش جوانسازی تزریق چربی ، می توان بدون افزایش وزن باعث چاقی برخی از نواحی بدن شده و از پیری آن نواحی جلوگیری کرد چرا که در بسیاری از مواقع سفت و کشیدن پوست سبب جوان تر به نظر رسیدن نمی شود بلکه پرتر بودن ناحیه مورد نظر به جوانتر دیده شدن فرد کمک می کند ؛ در این مواقع است که بیماران متوجه اهمیت تزريق چربی در پوست بدن می شوند.

با افزایش سن به تدریج بافت چربی صورت و دیگر نواحی بدن کمتر می شود لازم به ذکر است کاهش چربی سبب بروز عواملی هم چون افتادگی ، شلی و چروک در پوست می شود و از این رو سبب پیر به نظر رسیدن افراد می شود.

تزریق چربی

تزریق چربی ، خاصیت پرکنندگی دارد و سبب حجیم تر و در نهایت جوانتر شدن می شود.

مراحل تزریق چربی

تزریق چربی ، که با عنوان لیپو اینجکشن نیز شناخته می شود تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و زمانی رخ می دهد که چربی از نقطه ای از بدن گرفته شده و به نقطه ای دیگر از بدن انتقال یابد ؛ تزريق چربی باید توسط متخصص پوست انجام شود چرا که حساسیت آن ( میزان و محل چربی برداشته شده ) بسیار بالا است.

پزشک با توجه به ناحیه مورد نظر جهت تزریق ، بخشی از بدن را انتخاب کرده و مقدار چربی مورد نظر را از آن می گیرد ؛ لازم به ذکر است قبل از تزریق ، چربی باید استریل شود.

جهت استریل کردن چربی ، از دستگاهی به نام سانتریفیوژ استفاده می شود ، پس از آن پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک و ظریف چربی را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

پس از انجام تزریق چربی حدود 6 ماه زمان نیاز است تا تقریبا نیمی از چربی توسط بدن جذب گردد ؛ بنابراین بعد از گذشت 6 ماه بیماران شاهد از بین رفتن به تدریج نتیجه تزريق چربی خواهند بود.

مزایای تزریق چربی

  • تزريق چربی نسبت به دیگر روش های جوانسازی بدون خطر و بدون عوارض است.
  • در این روش جوانسازی نیاز به ایجاد بخیه نمی باشد.
  • تزریق چربی روشی ایمن و سرپایی است.
  • افرادی که تزريق چربی انجام داده اند ، نگرانی در رابطه با جابجایی چربی ندارند.
  • چربی تزریق شده در افراد سبب بروز حساسیت نمی شود چرا که از بدن خود بیمار گرفته شده است.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی ، با توجه به ناحیه تزریق متفاوت می باشد افرادی که قصد انجام تزريق چربی را دارند برای اطلاع از هزینه آن باید به پزشک مراجعه کنند ؛ پس از انجام معاینات لازم هزینه تزریق چزبی فرد مشخص می گردد.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی