جراحی بینی

هدف از جراحی بینی می تواند اصلاح ایرادات ظاهری بینی یا بهبود عملکرد آن باشد. صورت ، نسبت به دیگر نواحی بدن بسیار بیشتر در معرض دید بوده و بینی نیز عضو مرکزی آن می باشد ؛ از این رو کوچکترین ایرادات ظاهری بینی ، برای تمامی افراد به وضوح قابل مشاهده می باشد. این عمل جراحی را باید نزد بهترین جراح بینی تهران، دکتر محمدرضا ترحمی انجام داد.

جراحی بینی - دکتر ترحمی

 • با انجام عمل بینی ، می توان بسیاری از مشکلات بینی هم چون بزرگ بودن اندازه بینی ، قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، پهن بودن بینی ، بزرگ بودن حفره های بینی ، بزرگ بودن نوک بینی ، زیاد بودن اندازه فاصله نوک بینی تا صورت ، دررفتگی تیغه بینی ، غیرقرینگی حفره های بینی و غیره را برطرف کرد.
 • لازم به ذکر است تنفس از طریق بینی نیز جهت سلامتی انسان بسیار اهمیت دارد ، چرا که  بینی تنها مجرایی جهت عبور هوای استنشاقی نیست ، بلکه بینی هوای استنشاقی را کاملا تمیز ، گرم و مرطوب می کند ؛ با توجه به مطالب فوق درمی یابیم که جراح بینی ، علاوه بر برخورداری از دانش لازم ، باید تجربه کافی در این زمینه داشته باشد ، تا بتواند عملکرد صحیح بینی را در حین عمل بینی حفظ کند ؛ در حالت کلی باید ذکر کرد بهترین جراح بینی تهران ، قبل از اعمال هر گونه تغییر بر روی ظاهر بینی باید عملکرد بینی پس از اعمال تغییر را در نظر بگیرد.
 • در گذشته ، عمل بینی تنها صرفا بر روی کوچک کردن اندازه بینی تمرکز می کرد در حالی که امروزه اینگونه نیست و عمل بيني دستخوش تغییرات بسیاری شده است به طوری که رینوپلاستی تقویتی در حال جایگزین شدن به جای رینوپلاستی سنتی است.

رینوپلاستی تقویتی

جراح بینی در روش رینوپلاستی تقویتی ، تنها بر روی کوچک کردن بینی تمرکز نمی کند ؛ بلکه در این روش ضمن برداشته شدن بخشی از بینی احتمال اینکه بخش های دیگر بینی نیز تقویت شوند ، بسیار زیاد است و در نهایت با انجام رینوپلاستی تقویتی علاوه بر دستیابی به بینی زیبا ، در عملکرد آن نیز اختلال به وجود نمی آید.

نمونه کار جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی تهران دکتر محمدرضا ترحمی

بسیاری از افراد انتظارات غیر واقع بینانه ای از عمل زیبایی بینی دارند ، لازم به ذکر است همیشه نمی توان بافت بینی را به گونه ای تغییر داد تا نتیجه عمل زیبایی بینی ، آنچه شود که در ذهن انسان است ؛ هدف از عمل زیبایی بینی ، زیباتر شدن شکل ظاهری بینی با حفظ عملکرد آن می باشد.لازم به ذکر است دست یابی به نتیجه ای مطلوب از جراحی زیبایی بینی ، نیازمند رعایت نکات و مراقبت های بعد از عمل بینی می باشد ؛ از این رو نقش بیمار در نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین سن عمل بینی

 • بهترین زمان جهت انجام عمل زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد ؛ اتمام سن بلوغ در دختران پایان 16 سالگی و در پسران پایان 18 سالگی می باشد.
 • رشد بینی از زمان تولد آغاز شده تا پایان سن بلوغ ادامه دارد ، به همین علت گفته می شود ، بهترین زمان جهت انجام عمل زیبایی بینی ، پس از پایان سن بلوغ است.

عمل بینی گوشتی

منظور از بینی های گوشتی ، بینی هایی است که دارای پوست ضخیم و غضروف های ضعیف می باشند.جراح بینی ، در عمل بینی گوشتی توانایی ایجاد تغییرات بسیار بر روی نوک بینی را ندارد ؛ چرا که عمدتا بزرگی بینی های گوشتی به علت پوست ضخیم آن ها است در حالی که بیشترین تمرکز عمل زیبایی بینی ، اعمال تغییر بر روی استخوان و غضروف های بینی است و نمی توان بر روی پوست بینی تغییرات بسیاری را اعمال کرد.

عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، به علت ویژگی های منحصر به فردشان نتیجه ای مطلوب از عمل زیبایی بینی دریافت خواهند کرد ؛ زیرا جراح بینی ، توانایی اعمال تغییرات بسیار بر روی بینی های استخوانی را دارد.از ویژگی بینی های استخوانی ، می توانیم به مواردی هم چون پوست نازک ، غضروف محکم و قوز یا برآمدگی اشاره کنیم.

تکنیک های جراحی بینی

عمل زیبایی بینی  ، با صلاح دید جراح ، از طریق یکی از روش های زیر انجام می شود :

 • عمل بینی بسته

در روش بسته ، بهترین جراح بینی تهران ، برش های مورد نیاز برای عمل را ، در داخل بینی ایجاد می کند و هیچ برشی در ناحیه خارجی بینی ایجاد نمی شود. جراح تغییرات بینی را از طریق سوراخ های بینی انجام می دهد. در این روش به دلیل عدم ایجاد برش در ناحیه خارجی بینی ، بعد از عمل تورم و کبودی جزئی در بیمار دیده می شود ، و دوره بهبودی و ریکاوری نیز کوتاه تر است. این روش دید کافی به ساختمان بینی را ، در اختیار جراح قرار نمی دهد. بنابراین در مواردی که بینی ایرادات زیادی دارد ، روش مناسبی برای عمل بینی نیست.

 • عمل بینی باز

یکی از متداول ترین روش های عمل زیبایی بینی ، روش باز می باشد. در تکنیک عمل بینی باز ، جراح برای آن که دید مناسبی به ساختمان بینی داشته باشد ، ابتدا برشی را در ناحیه بین سوراخ های بینی ( کلوملا ) ایجاد می کند. سپس به کمک ابزار جراحی پوست بینی را از روی غضروف آن کنار می زند. ، و تغییرات لازم را اعمال می کند.

در این روش احتمال ایجاد عدم تقارن در بینی و سوراخ های آن ، بسیار کم است. به دلیل دسترسی کامل جراح به ساختمان بینی ، عمل ترمیمی بینی نیازمند پیوند غضروف ، از این روش انجام می شود. بعد از عمل با این روش تورم و کبودی بیشتری برای بیمار ایجاد می شود ، و دوره نقاهت طولانی تری دارد.

فیلم جراحی بینی با استفاده از غضروف

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. پس از عمل بینی برای ثابت نگهداشتن بینی و حفاظت از فرم جدید آن ، بر روی بینی گچ قرار داده می شود. معمولا بعد از یک هفته بیمار برای برداشتن گچ ، باید به جراح مراجعه کند. تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، نمی توانید استحمام کنید. همچنین باید مواظب باشید که گچ روی بینی خیس نشود.
 2. ممکن است بعد از عمل بینی تورم و کبودی در ناحیه اطراف چشم ایجاد شود. به منظور کاهش میزان ورم و کبودی ، می توانید تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد ، در نواحی اطراف بینی استفاده کنید.
 3. برای کاهش ریسک خطر خونریزی بعد از عمل ، از جویدن غذاهای سفت پرهیز کنید. بهتر است در دوران بهبودی از غذاهای نرم و آبکی استفاده نمایید.
 4. تا دو هفته بعد از عمل بینی ، از استعمال دخانیات پرهیز کنید. زیرا این فرآورده ها فرایند بهبودی شما را با اختلال و کندی مواجه می کنند.
 5. تا مدتی برای جلوگیری از بروز خونریزی نمی توانید از الکل استفاده نمایید.
 6. برای جلوگیری از وارد آوردن فشار به بینی ، فین نکنید و هنگام عطسه دهان خود را باز بگذارید.
 7. قرار گرفتن در معرض گرما و نور مستقیم خورشید ، میزان تورم را افزایش می دهد.
 8. بعد از برداشتن گچ از روی بینی ، تا زمانی که جراح صلاح می داند ، از چسب بر روی بینی خود استفاده کنید. قبل از هر بار تعویض چسب بینی بهتر است دوش بگیرید.
 9. تا دو ماه بعد از عمل بینی ، برای جلوگیری از تغییر فرم بینی نباید از عینک بر روی بینی استفاده کنید.

عوارض جراحی بینی

 • انجام جراحی زیبایی بینی ، سبب بروز عوارض در افراد نمی شود ؛ تنها بیماران پس از انجام عمل زیبایی بینی دچار تورم و کبودی می شوند که آن نیز با رعایت نکات پس از عمل بینی ، در کوتاه ترین زمان برطرف خواهد شد.
 • در صورتی که جراح به میزان لازم تجربه و مهارت در این زمینه نداشته باشد ؛ احتمال بروز مشکلات متفاوتی هم چون غیرقرینگی حفره های بینی ، عفونت ، بی حسی ، سوارخ شدن تیغه میانی بینی ، درد شدید و غیره در بیماران وجود دارد.

جراحی بینی - دکتر ترحمی

قیمت عمل بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی ، از هر فرد به فرد دیگر متغیر بوده و پس از انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح بینی مشخص می گردد ؛ بنابراین در صورت تمایل به آگاهی از هزینه عمل زیبایی بینی باید به بهترین جراح بینی تهران مراجعه شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی