جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی : بینی عضو مرکزی صورت می باشد به همین علت تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد و اگر ایرادی متوجه آن شود زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار خواهد داد ؛ از این رو افراد بسیاری اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند چرا که امروزه زیبایی طلبی در سراسر جهان بسیار رایج شده است.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی و درمانی بینی را می توان به صورت همزمان انجام داد در این صورت علاوه بر بهبود فرم ظاهری بینی مشکلات عملکردی آن نیز برطرف خواهد شد.

مراحل جراحی بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ابتدا باید برش های مورد نیاز عمل بینی ایجاد شوند ، برای ایجاد برش های عمل بینی دو روش وجود دارد که آن روش ها تحت عنوان جراحی بینی باز و بسته شناخته می شوند.

برش های مورد نیاز در جراحی بینی بسته ، در ناحیه داخلی بینی ( نواحی داخلی لبه حفره های بینی ) ایجاد می شود در صورتی که برش ها در جراحی بینی باز ، بر روی ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) ایجاد می شوند.

پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، جراح بینی اقدام به اعمال اصلاحات بر روی استخوان و غضروف های بینی می کند تا به بینی فرم جدیدی بدهد ؛ پس از اعمال تغییرات ، پوست بینی بر روی فرم جدید بینی کشیده شده و سپس بر روی بینی یک گچ کوچک قرار می دهند تا چارچوب بینی ثابت بماند.

معمولا پس از گذشت 5 الی 7 روز از عمل بینی ، جراح بینی گچ بینی را برمی دارد.

لازم به ذکر است که جراحی بینی ، تنها تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

اندازه بینی ، پس از اتمام جراحی زیبایی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که بینی باید با دیگر اعضا صورت تناسب داشته باشد.

هدف جراحی بینی

افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند اهداف متفاوتی هم چون کوچک کردن بینی ، باریک کردن بینی ، رفع پولیپ بینی ، تغییر شکل نوک بینی ، رفع مشکلات تنفسی ، برطرف کردن انحراف بینی و غیره دارند.

جراحی زیبایی بینی

مدت زمان جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی بینی ، با توجه به میزان وسعت عمل بینی متفاوت می باشد اما به طور کلی جراحی بینی 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

تورم بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی بعد از جراحی بینی امری عادی و طبیعی می باشد اما میزان و مدت زمان رفع آن بسته به عواملی هم چون ضخامت و کیفیت پوست متفاوت است در حالت کلی گفته می شود تورم بینی بعد از گذشت 1 سال از جراحی بینی به طور کامل بر طرف می شود.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی