جراحی پلاستیک جهت کاهش وزن

اعمال جراحی پلاستیک جهت کاهش وزنجراحی پلاستیک جهت کاهش وزن

جراحی پلاستیک جهت کاهش وزن : در حال حاضر یکی از دغدغه های انسان با توجه به سبک زندگی و نوع تغذیه ، داشتن تناسب اندام است ؛ به منظور دستیابی به اندام ایده آل و همچنین وزن مناسب ، روش های بسیاری وجود دارد ؛ که در میان آن ها رژیم غذایی و ورزش جزء بهترین روش ها می باشد ؛ اما متاسفانه اکثر افراد در این روش ها موفق نیستند.

در ذیل به روش های دیگر رسیدن به تناسب اندام اشاره شده است :

در قدم اول باید به محاسبه میزان اضافه وزن پرداخت ، که طی یک فرمول ساده به دست می آید :

 وزن ( به کیلوگرم ) تقسیم بر قد ( به متر ) به توان دو : [ 2 ( قد ) / وزن  = BMI ]

با محاسبه فرمول فوق می توانید به میزان اضافه وزن خود دست یابید.

در صورتی که حاصل تقسیم فوق 35 یا بیشتر باشد ، شما در رژیم و ورزش موفق نیستید و به منظور رسیدن به اندام ایده آل باید به انجام جراحی هایی همانند کوچک کردن معده یا بای پس روده اقدام کنید ؛ لازم به ذکر است در این زمان به هیچ عنوان به دنبال انجام روش های جراحی پلاستیک همچون تخلیه چربی ، لیپو ، ابدومینوپلاستی و از این قبیل روش های تبلیغاتی نباشید ؛ چرا که انجام روش های ذکر شده در این وزن ، خطر بالای آمبولی و مرگ دارد.

حال در صورتی که حاصل تقسیم فوق کمتر از 35 است ، شما می توانید به منظور تناسب اندام از انواع روش های جراحی پلاستیک و پیکرتراشی استفاده کنید ؛ در صورت عدم سابقه زایمان یا افزایش و کاهش وزن شدید ، انجام لیپوساکشن ، بهترین روش است ؛ در غیر این صورت، انجام ابدومینوپلاستی پیشنهاد می شود.

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

به منظور انجام لیپوساکشن ، چند عدد سوراخ در سطح پوست ایجاد شده و از آن طریق چربی ها از بدن تخلیه می شوند ؛ جهت انجام این کار دستگاه های مختلفی همانند لیپولیزر ، لیپوماتیک ، Vaser ،  PAL ، واترجت و غیره وجود دارد ؛ لازم به ذکر است دستگاه های فوق بیشتر تکنولوژی های متفاوت بوده و موجب تفاوت در نتیجه عمل نمی شوند.

جهت انجام ابدومینوپلاستی ( جراحی باز یا لیفت شکم ) ، برشی در ناحیه برش سزارین ، ایجاد شده و سپس از آن طریق پوست و چربی اضافی برداشته می شود.

جراحی های فوق ، هم با بیهوشی عمومی و هم با بی حسی از ناحیه کمر قابل انجام می باشند ؛ در صورتی که شما کاندید مناسب جهت انجام آن ها باشید ، نتیجه عالی از این روش ها دریافت خواهید کرد.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی