لیفت باسن

همه چیز درباره لیفت باسن

لیفت باسن یا گلوتئوپلاستی ، جراحی زیبایی است که به باسن ، ظاهر مطلوب تری می دهد ؛ هدف از این جراحی ؛ کشیدن ، فرم دادن و همچنین کاهش حجم باسن است. لیفت باسن ، می تواند به عنوان بخشی از جراحی شکم ( لیپکتومی کمر ) یا لیفت اندام تحتانی انجام شود تا باسن زیباتر و برجسته تر به نظر آید. تزریق چربی به باسن از دیگر روش های فرمدهی باسن است.

ليفت باسن به تنهایی حجم نمی دهد ؛ اما گاهی اوقات با پیوند چربی ادغام می شود تا شکل یا سایز باسن را تغییر دهد ؛ در حین جراحی ليفت باسن ، پوست و چربی اضافی باسن برداشته شده و پوست باقیمانده روی بافت باسن کشیده می شود تا روی بدن قرار گیرد ؛ بدین ترتیب حالت کشیده تری خواهد داشت.

نتیجه عمل ؛ داشتن باسنی تراشیده تر و از نظر زیبایی شناختی ؛ خوشایند ، سفت تر با پوستی نرم خواهد بود ؛ به خاطر داشته باشید ، لیفت باسن کیفیت پوست را تغییر نمی دهد.

لیفت باسن

دلایل لیفت باسن

با افزایش سن ، پوست تغییر کرده و شل تر به نظر می رسد ؛ به علاوه ، آفتاب سوختگی ، نوسان وزن و فاکتورهای ژنتیکی می تواند موجب ضعیف شدن حالت ارتجاعی پوست شود ؛ پوست افتاده به طور طبیعی جمع نشده و معمولا با رژیم غذایی و ورزش نیز سفت نمی شود.

فرد به دلیل افتادگی پوست از اندام خود در لباس شنا ، لباس ورزشی و بسیاری از لباس ها ناراضی است و احساس ناخشنودی دارد ؛ ليفت باسن معمولا با ادغام جراحی های کانتورینگ دیگر در بیمارستان یا به صورت سرپایی انجام می شود.

چه کسانی می توانند لیفت باسن را انجام دهند ؟

 1. افرادی که از لحاظ روانشناختی و پزشکی سالم هستند.
 2. کسانی که وزن آن ها ایده ال است.
 3. افرادی که چشم انداز مثبت و انتظارات واقع بینانه از نتیحه عمل دارند.
 4. کسانی که می خواهند پوست اضافه باسن و ران را بردارند.
 5. افرادی که می خواهند فرم و کانتر باسن را بهبود بخشند.

چه کسانی نمی توانند ليفت باسن انجام دهند ؟

 • بیماری مزمن شدید ؛ مثل بیماری قلب یا دیابت
 • تصمیم به کاهش قابل توجه وزن
 • داشتن شاخص توده بدن بزرگتر از 32
 • سیگاری بودن
 • وضعیت سلامت ذهنی ناپایدار

قبل از جراحی لیفت باسن

ابتدا با جراح زیبایی ، درباره لیفت باسن صحبت کنید ؛ در اولین جلسه معاینه ، جراح پلاستیک مراحل زیر را انجام خواهند داد.

 1. بررسی سوابق پزشکی :  جراح پلاستیک سوالاتی از شما خواهد داشت و شما باید به پرسش ها دقیق پاسخ داده و سوابق پزشکی خود را به پزشک بگویید.
 2. انجام معاینات پزشکی : جراح پلاستیک آزمایش خون تجویز می کند و باسن ، پوست و اندام تحتانی را معاینه می کند ؛ احتمالا عکس هایی از باسن برای درج در سابقه پزشکی شما می گیرد.
 3. انتظارات خود از جراحی را بگویید : هدف خود را از انجام این عمل بیان کنید ، تا پزشک به شما کمک کند به هدف مطلوب خود از جراحی دست یابید.

لیفت باسن

دستوراتی که پزشک قبل از عمل خواهد داد.

 • سیگار نکشید : دخانیات جریان خون را در پوست کاهش می دهد و مانع تسریع روند بهبودی می شود ؛ به طور قابل توجهی بروز عوارض را افزایش می دهد.
 • از مصرف داروهای معین خودداری کنید : آسپیرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی مصرف نکنید ؛ زیرا باعث افزایش خونریزی می شوند.
 • وزن را ثابت نگه دارید : حداقل 12 ماه قبل از جراحی ، وزن خود را ثابت نگه دارید.

در حین جراحی ليفت باسن

جراحی ليفت باسن ، با بیهوشی کامل انجام می شود و یک تا دو ساعت طول می کشد. جراحی ، می تواند در یک ناحیه از ران یا باسن انجام شود یا می تواند تمام ناحیه را پوشش دهد.

ليفت باسن در بعضی موارد ممکن است با لیپوساکشن صورت گیرد و چربی اضافی در ناحیه را بردارد و زیر پوستی که باید کشیده شود ، چربی را تزریق می کند.

جراح معمولا بافت بین باسن و قسمت تحتانی کمر را برمی دارد ؛ این کار به جراح اجازه می دهد بافت را بلند کند و باسن ، کشاله و قسمت تحتانی کمر را دوباره فرم دهد. چربی برداشته شده ، به ناحیه باسن منتقل می شود ؛ این کار برای بیماران با باسن صاف تر است و افراد می توانند بدین ترتیب ، انحنای باسن داشته باشند.

تکنیک های لیفت باسن

چهار نوع تکنیک لیفت باسن ، وجود دارد که عبارت اند از :

لیفت باسن فوقانی : غیر تهاجمی ترین روش جراحی ، برش روی باسن است که برش زده می شود ، بافت اضافی زیرین برداشته می شود و باسن دوباره روی بافت قرار می گیرد تا ظاهر و کانتر این ناحیه را بهبود بخشد ؛ این جراحی ، می تواند اثر اسکار بلندی را روی باسن بر جای بگذارد ؛ اما لیفت باسن ، بسیار موثر است.

لیفت ناحیه تحتانی باسن : این روش ، گزینه مناسبی خواهد بود اگر بیمار فقط افتادگی خفیف داشته باشد ؛ یک برش در ناحیه تحتانی باسن و خط طبیعی چین خوردگی باسن زده می شود.

لیفت باسن پروانه ای : این نام به دلیل نحوه برش زدن جراحی است که از ناحیه مرکزی چین خوردگی ، شروع می شود و به سمت بالا و به سمت بیرون شبیه به بال پروانه ادامه می یابد ؛ این روش در سفت کردن باسن ، موثر خواهد بود.

لیفت باسن عرضی : این روش ، برای چروکیدگی خفیف باسن مناسب است ؛ یک برش از ناحیه بیرونی هر باسن زده می شود و انتخاب خوبی برای افرادی است که چروک قابل ملاحظه یا پوست و چربی اضافی به مقدار بسیار زیادی ندارند و می خواهند اسکار باسن را به حداقل برسانند .

مزایای لیفت باسن چیست ؟

 1.  باعث فرم دهی ناحیه تحتانی ، می شود.
 2. موجب افزایش خاصیت الاستیته پوست باسن ، می شود.
 3. ظاهر چروکیده باسن را کاهش می دهد .
 4. افراد به راحتی می توانند لباس های تنگ و همچنین شنا به تن کنند.
 5. احساس خوش فرم بودن را بهبود می بخشد .
 6. افزایش اعتماد به نفس افراد را به همراه دارد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی