لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن ، یکی از عمل های زیبایی بدن است که سبب از بین رفتن چربی های اضافی نواحی متفاوت بدن ؛ همچون ران ، باسن ، شکم ، پهلو ، بازو ، زیر زانو ، سینه ، گونه‌ ، چانه ، گردن ، پاها و غیره شده و تناسب اندام را برای افراد به دنبال دارد ؛ ليپوساکشن ، را می توان همزمان با دیگر جراحی های پلاستیک ؛ همچون ابدومینوپلاستی جهت کوچک کردن شکم و پهلو انجام داد.

لازم به ذکر است ؛ ليپوساکشن ، روشی جهت رفع چاقی موضعی می باشد و انجام آن ، تاثیری در از بین رفتن پوست اضافی نواحی مختلف بدن ندارد.

لیپوساکشن

مراحل انجام عمل لیپوساکشن

برای انجام عمل لیپوساکشن ، از یک لوله کوچک به نام کانولا که جنس آن استیل می باشد ، استفاده می کنند ؛ لوله کانولا ،  دارای قدرت مکش می باشد که پس از ایجاد برش ، وارد پوست شده و چربی های اضافی را با استفاده از قدرت مکش به بیرون می کشد و بدین ترتیب ، سبب از بین رفتن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر می شود و پس از اتمام عمل ليپوساکشن ، برش ها بخیه زده می شوند.

مدت زمان انجام عمل ليپوساکشن ، با توجه به میزان گستردگی ناحیه جراحی متفاوت می باشد ، اما در حالت کلی ، حدودا به 1 الی 4 ساعت زمان نیاز دارد.

کاندیدای مناسب لیپوساکشن

 • انجام عمل ليپوساکشن ، مناسب افرادی می باشد که پوست آن ها دچار شل شدگی نباشد.
 • انجام عمل ليپوساکشن به افرادی توصیه می شود ، که در ابتدا روش های دیگری ؛ همچون ورزش ، رژیم غذایی و غیره را جهت لاغری امتحان کرده ، ولی از آن نتیجه نگرفته اند.
 • افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارند.
 • اشخاصی که از عمل ليپوساکشن ، انتظار معجزه نداشته و دید آن ها نسبت به این عمل واقع بینانه می باشد.

مزایای عمل لیپوساکشن

 1. نتیجه این روش ، سریعا قابل مشاهده خواهد بود.
 2. ليپوساکشن ، روشی مناسب جهت از بین بردن چربی هایی می باشد که پیچیدگی داشته و با انجام روش های دیگر از بین نرفته اند.
 3. مدت زمان دوره نقاهت عمل ليپوساکشن ، کوتاه می باشد.

مشکلات ليپوساکشن

تمامی عمل های جراحی ، مشکلات منحصر به فرد خود را دارند ؛ اما در رابطه با عمل ليپوساکشن ، باید ذکر شود که اگر به دست جراحی ماهر و چیره دست انجام گیرد ، خطری بیمران را تهدید نخواهد کرد ؛ اما در صورتی که عمل جراحی ليپوساکشن ، به دست جراحی که در این زمینه به اندازه کافی مهارت ندارد ، انجام گیرد ؛ خطراتی هم چون درد شدید ، عفونت ، بی حسی ، بروز آمبولی ، تجمع مایه در زیر پوست ، آسیب دیدگی عصب ها ، سوختگی ، شلی پوست و غیره بعد از عمل لیپوساکشن بیماران را تهدید خواهد کرد ؛ لازم به ذکر است ، بروز عوارضی ؛ همچون تورم ، کبودی ، قرمزی و از این قبیل موارد پس از ليپوساکشن مسئله ای عادی بوده که به مرور زمان از بین می رود و جای نگرانی ندارد.

بهترین سن جهت انجام عمل ليپوساکشن

افراد در رده های سنی متفاوت جهت انجام عمل ليپوساکشن اقدام می کنند ، اما طبق گفته جراحان پلاستیک ، بهترین سن جهت انجام این عمل پس از اتمام 18 سالگی می باشد.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

 • مصرف به موقع داروهایی که پزشک پس از ليپوساکشن برای بیماران تجویز می کند ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ؛ بنابراین ، بیماران نباید در مصرف آن ها سهل انگاری کنند.
 • بیماران باید تا مدتی پس از انجام عمل ليپوساکشن ، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.
 • افرادی که عمل لیپوساکشن انجام داده اند ، به علت جلوگیری از ایجاد لخته خون در پاها باید از استراحت مطلق پرهیز کنند و توصیه می شود که در طول روز به آرامی راه بروند.
 • معمولا جراح پلاستیک ، پس از ليپوساکشن برای بیماران گن طبی تجویز می کند که استفاده از آن ضروری می باشد.
 • بیمارانی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، تا مدتی از انجام ورزش های سنگین منع می شوند.
 • بیماران بعد از عمل لیپوساکشن ، باید از مصرف داروهایی که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، پرهیز کنند.
 • در صورتی که پس از ليپوساکشن ، احساس درد داشتید ابتدا از پزشک معالج خود اجازه گرفته و سپس جهت رفع درد از مسکن استفاده کنید.

لیپوساکشن

رژیم غذایی بعد از عمل ليپوساکشن

 1. به افرادی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، توصیه می شود مواد غذایی پر فیبر را در رژیم غذایی خود قرار داده و جهت تسریع در کاهش تورم های ناشی از ليپوساکشن نمک و ادویه را تا مدتی از رژیم غذایی خود حذف کنند.
 2. هم چنین بیماران پس از عمل ليپوساکشن ، باید از مصرف غذاهای چرب نیز خودداری کنند.
 3. قرار دادن آب آناناس و آب کرفس در رژیم غذایی بیمارانی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، به تسریع در روند بهبودی تورم کمک شایانی می کند.

استعمال دخانیات بعد از لیپوساکشن

افرادی که عمل ليپوساکشن انجام داده اند ، باید تا مدتی از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنند ؛ چرا که مصرف این موارد سبب طولانی شدن دوره نقاهت عمل ليپوساکشن می شود ؛ حتی بسیاری از جراحان پلاستیک توصیه می کنند که بیماران در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند.

هزینه لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن ، با توجه به پارامترهای گوناگونی متفاوت است ؛ برای نمونه هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو با هزینه ليپوساکشن ران متفاوت می باشد.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی