مراقبت های بعد از تزریق چربی

نکات و مراقبت های بعد از تزریق چربیمراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی : تزریق چربی ، یکی از روش های جوانسازی است که علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی ، منجر به افزایش حجم در برخی از نواحی نیز می شود ؛ از این رو مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است.

دریافت نتایج مطلوب از این روش از جوانسازی ، علاوه بر پزشک ماهر و چیره دست نیازمند رعایت صحیح نکات و توصیه های پزشک نیز می باشد ؛ از این رو تصمیم گرفته ایم در این مقاله به شرح مهم ترین نکات پس از تزریق چربی بپردازیم.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

  • آنتی بیوتیک و داروهای ضد درد را طبق دستور پزشک ، مصرف کرده و از استفاده خودسرانه آن ها بپرهیزید.
  • افراد باید تا مدتی از ماساژ ناحیه تحت درمان ، خودداری کنند.
  • از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابید ؛ لازم به تذکر است قرار گیری سر در مکانی بالاتر از بدن به تسریع در رفع تورم و کبودی کمک می کند ، بنابراین به این منظور دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.

تورم و کبودی بعد از تزریق چربی

از متداول ترین سوالات افراد باید به این پرسش اشاره کنیم :

تا چند روز بعد از تزریق چربی صورت ورم دارد ؟

بروز تورم و کبودی پس از تزریق چربی ، مسئله ای طبیعی بوده که به تدریج در طی 2 الی 3 هفته برطرف می شود ؛ لازم به تذکر است رعایت برخی از موارد همانند استفاده از کمپرس یخ ، مصرف آب آناناس و آب کرفس ، قرار نگرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و از این قبیل موارد می تواند منجر به تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از تزریق چربی گردد.

عدم تقارن بعد از تزریق چربی

در برخی از موارد افراد شاهد غیرقرینگی در صورت خود می باشند ، اما این موضوع جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که در طی چند روز برطرف می شود.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی