مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

نکات و مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

مراقبت های بعد از ژنیکوماستی : جراحی ژنیکوماستی ، در آقایانی که دارای سینه های بزرگتر از حد معمول می باشند ، صورت می گیرد ؛ لازم به ذکر است که دریافت نتایج مطلوب از این روش ، نیازمند رعایت نکات مورد نیاز در دوران نقاهت آن می باشد و کوچکترین سهل انگاری در این رابطه ، می تواند منجر به بروز عوارض جبران ناپذیر گردد.

به همین علت در مقاله پیش رو به تشریح نکات پس از جراحی ژنیکوماستی ، پرداخته ایم ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از ژنیکوماستی مراقبت های بعد از ژنیکوماستی

طبق توصیه پزشک ، در دوران نقاهت عمل جراحی ژنیکوماستی باید از مصرف داروهایی که منجر به بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، خودداری نمایید.

لازم به ذکر است که استعمال دخانیات و همچنین مصرف مشروبات الکلی ، منجر به بروز تاخیر در بهبودی می گردد ؛ به همین علت مصرف این موارد در دوران نقاهت جراحی ژنیکوماستی ، ممنوع می باشد.

مصرف منظم و به موقع داروهای تجویزی بهترین جراح ژنیکوماستی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان نباید در این باره سهل انگاری کنید.

در صورت احساس درد در دوران نقاهت این عمل جراحی ، پس از اجازه از پزشک معالج خود ، اقدام به مصرف مسکن کرده و از مصرف خودسرانه آن اجتناب نمایید.

فعالیت جسمانی بعد از ژنیکوماستی

عدم فعالیت در دوران نقاهت عمل جراحی ژنیکوماستی ، منجر به بروز یبوست می گردد ؛ بنابراین جهت جلوگیری از بروز آن از استراحت مطلق پرهیز کرده و در همان روز با کمک همراه ، شروع به راه رفتن نمایید ؛ لازم به ذکر است که این امر از بروز لخته خون جلوگیری کرده و به کاهش تورم نیز کمک می کند.

پس از اتمام دوران نقاهت ژنیکوماستی ، می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود پرداخته و به سرکار بازگردید ؛ اما همچنان باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.

نحوه خوابیدن بعد از ژنیکوماستی

جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به سینه ، توصیه می گردد در دوران نقاهت عمل ژنیکوماستی از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود اجتناب کرده و به طور طاق باز بخوابید.

تغذیه بعد از عمل ژنیکوماستی

سلامت جسمانی پس از عمل ژنیکوماستی ، اهمیت به سزایی دارد ؛ از این رو بهتر است نکاتی را در رژیم غذایی خود پس از جراحی ژنیکوماستی ، رعایت نمایید.

بهتر است در روزهای ابتدایی پس از این جراحی ، به مصرف مواد غذایی نرم و آبکی ؛ از جمله سوپ ، ژله و از این قبیل موارد پرداخته و از مصرف مواد غذایی سفت خودداری نمایید.

هر روز به وفور آب بنوشید.

میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

نمک و ادویه را از رژیم غذایی ، حذف یا مصرف آن را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

لازم به ذکر است پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از جراحی ژنیکوماستی ، می توانید به مصرف مواد غذایی معمول بپردازید.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی