پروتز چانه

همه چیز درباره پروتز چانه

پروتز چانه : تعادل و تناسب میان اعضا صورت ، سبب افزایش جذابیت و زیبایی چهره افراد می شود ؛ در بین اعضا صورت ، چانه یکی از مهم ترین آن ها می باشد ؛ چرا که توانایی تحت تاثیر قرار دادن زیبایی چهره را دارد ؛ در برخی از مواقع با افرادی مواجه می شویم که دارای چانه کوچک و عقب رفته می باشند ، در صورتی که میزان عقب رفتگی چانه بسیار زیاد باشد ، صورت افراد حالتی شبیه به چهره پرندگان ( bird face ) پیدا می کند ، برای این افراد پروتز چـانه بهترین گزینه می باشد. ( جراح پلاستیک )

پروتز چانه

پروتز چـانه چگونه انجام می شود ؟

در حین انجام این جراحی ، یک جسم خارجی به منظور ایجاد تناسب و هماهنگی بین اعضا صورت به چانه افزوده می شود.

در ابتدا پروتز چـانه ، با توجه به فرم و اندازه چانه فرد مورد نظر انتخاب شده و سپس عمل پروتز چـانه تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد ؛ برش های مورد نیاز جهت کارگذاری پروتز چانه ، در داخل دهان یا زیر چانه ایجاد شده و پروتز از طریق چانه دقیقا بر روی استخوان در امتداد فک قرار می گیرد.

دوران نقاهت بعد از عمل چانه

دوره نقاهت پروتـز چانه، کوتاه می باشد و بیماران می توانند پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ تنها باید به رعایت نکات و مراقبت های این دوران توجه کنند تا نتایج مطلوبی را دریافت کنند.

پروتز چانه

ورم بعد از پروتـز چانه

بروز تورم و کبودی پس از جراحی پروتز چـانه ، مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ می دهد و تقریبا همزمان با اتمام دوران نقاهت آن اتمام می یابد ؛ رعایت برخی از نکات که در ذیل به آن ها اشاره شده است به تسریع در روند بهبودی بیماران کمک شایانی می کند.

بهتر است بیماران از خم کردن سر خود اجتناب کنند ، چرا که این امر منجر به افزایش تورم و کبودی می شود.

حذف یا کاهش نمک از رژیم غذایی در دوران نقاهت جراحی پروتـز چانه، تاثیر به سزایی در تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ها دارد.

استفاده از کمپرس یخ نیز تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی دارد.

پروتز چانه

هزینه پروتز چانه

هزینه پروتز چـانه ، با توجه به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد ؛ به همین علت افرادی که قصد اطلاع از هزینه جراحی پروتز چـانه را دارند ، باید به جراح پلاستیک مراجعه نمایند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی