لیپوماتیک

لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک ، یکی از روش هایی است که در سراسر جهان به منظور لاغری موضعی انجام می شود و به علت ایمنی و نداشتن عوارض توسط سازمان FDA ( سازمان استاندارد غذا و داروی آمریکا ) به تایید رسیده است.

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک در تهران ، یکی از جدیدترین روش های لاغری موضعی از طریق تخلیه چربی می باشد ؛ تحت بی حسی موضی انجام شده و جراحی سبک و سرپایی می باشد و معمولا در طی یک جلسه انجام می شود.

لیپوماتیک

در حین انجام عمل لیپوماتیک ، جراح پلاستیک بعد از ایجاد حفره بر روی ناحیه مورد نظر لوله ای به نام کانولا را به منظور ایجاد لرزش و ارتعاش وارد بدن کرده و با اعمال ارتعاشات مورد نیاز باعث خرد شدن چربی های ناحیه مورد نظر می شود و سپس به وسیله ساکشن چربی های خرد شده را از بدن بیمار بیرون می شکد.

لازم به ذکر است چربی های استخراج شده از بدن بیمار در روش لیپوماتیک ، مجددا قابل استفاده می باشد ؛ بیماران می توانند چربی های استخراج شده در این روش را در نقاط دیگر بدن ؛ همچون لب ، باسن ، سینه ، چانه و غیره تزریق کنند.

استفاده از این چربی ها جهت تزریق و حجیم سازی باعث بروز حساسیت در بدن بیماران نمی شود چرا که از خود بدن بیمار گرفته شده است.

بسیاری از بیماران نگران شل شدگی پوست خود بعد از عمل لیپوماتیک ، می باشند در این باره باید بگوییم که در روش لیپوماتیک خطر شل شدگی پوست وجود ندارد.

معمولا جراح پلاستیک معالج نیز جهت جلوگیری از شل شدگی پوست به بیماران توصیه می کند تا مدتی از گن مخصوص استفاده کنند.

لیپوماتیک ، را می توان در بسیاری از نواحی بدن ؛ همچون غبغب ، شکم ، پهلو ، ران ، بازو ، باسن و غیره انجام داد.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک

 • اشخاصی که از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل قرار دارند.
 • افرادی قادر به انجام عمل لیپوماتیک می باشند که چاقی موضعی آن ها با انجام ورزش و رژیم غذایی برطرف نشده باشد ؛ بنابراین افرادی که قصد انجام عمل لیپوماتيک را دارند ابتدا باید از ورزش و رژیم غذایی جهت لاغری کمک بگیرند در صورتی که از آن ها نتیجه نگرفتند ، اقدام به انجام لیپوماتيک کنند.
 • افرادی که BMI ( ضریب شاخص توده بدنی ) آن ها مناسب باشد ، می توانند عمل لیپوماتيک را انجام دهند و در صورتی که وزن آن ها خارج از محدوده BMI باشد ، انجام عمل لیپوماتيک به آن ها توصیه نمی شود.

مزیت لیپوماتیک نسبت به دیگر روش های لاغری

 1. ایمن بودن
 2. نداشتن عوارض
 3. عدم نیاز به بیهوشی
 4. نیاز به یک جلسه درمانی
 5. رفع سلولیت پوستی
 6. عدم وجود خطر آمبولی
 7. قابل مشاهده بودن نتیجه بلافاصله بعد از عمل
 8. یکنواخت بودن چربی در زیر پوست پس از لیپوماتيک
 9. باقی نماندن گلوله های چربی در بدن
 10. میزان تورم و کبودی بعد از لیپوماتيک بسیار کم است.
 11. عدم بروز عفونت
 12. میزان خستگی و کوفتگی بیمار در این روش بسیار کمتر از دیگر روش ها می باشد.

عوارض ليپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک ، یکی از روش های ایمن لاغری موضعی و رسیدن به تناسب اندام بوده که در پی انجام آن به دست پزشک ماهر و با تجربه ، هیچ گونه خطری بیماران را تهدید نخواهد کرد ؛ زیرا ، همانطور که می دانید پزشک ، از تاثیرگذارترین عوامل بر روی نتایج دریافتی از عمل لیپوماتیک ، می باشد.

لازم به ذکر است ، از دیگر عواملی که منجر به بروز عوارض ناشی از لیپوماتیک می شود ، باید به بی توجهی و عدم دقت در رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن اشاره کنیم ، بنابراین به تمامی توصیه های پزشک عمل کرده و هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید.

در صورت بی دقتی در هر یک از دو مورد فوق ، امکان بروز عوارض ناشی از عمل لیپوماتیک ؛ از جمله طولانی شدن دوران نقاهت لیپوماتیک ، آسیب دیدگی سیستم ایمنی بدن ، تجمع آب در ناحیه جراحی ، درد شدید ، خونریزی ، آمبولی و از این قبیل موارد در افراد افزایش می یابد.

امبولی در ليپوماتیک

منظور از آمبولی ، خروج چربی از ناحیه مورد نظر و ورود آن به جریان خون می باشد ؛ بروز این عارضه ، در صورتی امکان پذیر خواهد بود که پزشک تجربه و مهارت کافی جهت انجام عمل لیپوماتیک ، را نداشته باشد ؛ بنابراین با انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک ، علاوه بر جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن ، می توان نتایج بسیار مطلوبی را نیز دریافت کرد.

در صورت تمایل به آگاهی از مراقبت های قبل و بعد از عمل لیپوماتیک ( مراقبت های بعد از لیپوماتیک ) ، می توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه نمایید.

بارداری پس از ليپوماتیک

انجام عمل لیپوماتیک در بانوان ، منجر به تاثیر منفی بر روی بارداری آن ها در آینده نخواهد شد ؛ اما لازم به ذکر است ، بارداری پس از لیپوماتیک نتایج به دست آمده از آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه ليپوماتیک

یکی از دغدغه های افرادی که تصمیم به انجام لیپوماتيک گرفته اند ، اطلاع از هزینه آن می باشد ؛ در این باره باید بگوییم که هزینه لیپوماتیک ، بسته به پارامتر های بسیار زیادی متغیر است و بعد از معاینه بیماران توسط جراح و متخصص پلاستیک مشخص می گردد.

حتما شما هم مطالبی در رابطه با هزینه کمتر و نتیجه بهتر در زمینه لاغری موضعی شنیده اید ؛ باید بگویم که این مطالب صحیح نبوده و تنها جنبه تبلیغاتی دارد ؛ در هنگام شنیدن این شعارها باید توجه کرد که از چه روشی جهت لاغری موضعی استفاده می شود ؛ آیا ایمن و بدون بازگشت می باشد ؟ و سپس جهت مراجعه به آن مرکز اقدام کرد.

سخن آخر

در انتهای مقاله لازم به ذکر است ، کسانی که دچار چاقی موضعی بوده و با انجام روش های متفاوت ؛ از جمله ورزش ، رژیم غذایی و از این قبیل موارد موفق به لاغری نشده اند و تصمیم به انجام عمل لیپوماتیک گرفته اند ، با دقت در انتخاب پزشک و رعایت توصیه های ایشان ، می توانند بهترین نتایج را از این روش از لاغری موضعی دریافت کرده و به تناسب اندام دست یابند.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی