پروتز گونه

پروتز گونه

جراحی پروتز گونه ، جزء جراحی های پرطرفدار صورت به شمار آمده و تعداد زیادی از افراد خواستار انجام آن هستند ؛ چرا که افزایش سن ، رخ دادهایی هم چون سوختگی ، تصادف و غیره سبب تحلیل گونه ها شده و بدین ترتیب صورت جوانی و شادابی خود را از دست می دهد ، لازم به ذکر است که برخی از افراد نیز به طو ژنتیکی دارای گونه هایی صاف می باشند ، در این زمان است که جراحی پروتـز گونه اهمیت یافته و انجام آن الزام می یابد.

پروتز گونه

انواع پروتـز گونه

پروتـز گونه ها ، را در سه دسته زیرگونه ای ، گونه ای و ترکیبی قرار می دهند.

  1. پروتـز گونه ای : پروتز های گونه ای ، در استخوان گونه کارگذاری شده و میزان برجستگی آن ها از دیگر انواع پروتـز گونه بیشتر می باشد.
  2. پروتز زیر گونه ای : با استفاده از این نوع از پروتزها ، می توان افتادگی و لاغری گونه ها را برطرف کرد و معمولا سبب پرتر شدن آن ها نیز می شوند.
  3. پروتـز ترکیبی : پروتز ترکیبی ، سبب بهبود وضعیت گونه و استخوان گونه می شود.

عمل جراحی پروتـز گونه چگونه انجام می شود ؟

برای انجام جراحی پروتـز گونه ، برش های مورد نیاز درون دهان افراد ایجاد شده و سپس پروتز بر روی بافت گونه قرار گرفته و برش ها بخیه زده می شوند ؛ لازم به ذکر است به علت داخلی بودن برش ها در این روش ، احتمال باقی ماندن جای اسکارهای ناشی از این جراحی ، بر روی پوست بیماران وجود نخواهد داشت.

آیا پروتز گونه دائمی است ؟

یکی از سوالات رایج افراد در رابطه با میزان ماندگاری پروتـز گونه می باشد ، در این باره باید ذکر شود که نتیحه پروتـز گونه ، دائمی بوده و پس از گذشت مدت زمانی از بین نمی رود ؛ با این حال در صورت عدم تمایل به باقی ماندن پروتـز گونه ، افراد می توانند با انجام یک عمل کوچک تحت بیهوشی موضعی پروتـز را خارج کنند.

قیمت پروتز گونه گذاری

هزینه پروتـز گونه ، با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر بوده این امر سبب می شود هزینه پروتـز گونه از فردی به فرد دیگر تغییر یابد ؛ از این رو بهتر است کسانی که تصمیم به انجام جراحی پروتـز گونه گرفته اند ، جهت اطلاع از هزینه آن به جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه نمایند.

Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی