پروتز گونه

جراحی پروتز گونه

جراحی پروتز گونه ، جزء جراحی های پرطرفدار صورت به شمار آمده و تعداد زیادی از افراد خواستار انجام آن هستند ؛ چرا که افزایش سن ، رخ دادهایی همچون سوختگی ، تصادف و غیره سبب تحلیل گونه ها شده و بدین ترتیب صورت جوانی و شادابی خود را از دست می دهد ، لازم به ذکر است که برخی از افراد نیز به طو ژنتیکی دارای گونه هایی صاف می باشند ، در این زمان است که جراحی پروتـز گونه اهمیت یافته و انجام آن الزام می یابد.( جراح پلاستیک )

هدف از پروتز گونه ، اضافه کردن به حجم گونه ها و لیفت آن ها می باشد. برخی افراد به دلیل از دست رفتن حجم گونه های خود یا حتی افتادگی آن ها ، در اثر بالا رفتن سن ، کلافه هستند. در برخی دیگر ، گونه ها هیچگاه دارای حجم نبوده اند و به همین دلیل همیشه گونه های آن ها ، صاف یا لاغر بوده است.

پروتز گونه

انواع پروتـز گونه

پروتـز گونه ها ، را در سه دسته زیرگونه ای ، گونه ای و ترکیبی قرار می دهند.

 1. پروتـز گونه ای : پروتز های گونه ای ، در استخوان گونه کارگذاری شده و میزان برجستگی آن ها از دیگر انواع پروتـز گونه بیشتر می باشد.
 2. پروتز زیر گونه ای : با استفاده از این نوع از پروتزها ، می توان افتادگی و لاغری گونه ها را برطرف کرد و معمولا سبب پرتر شدن آن ها نیز می شوند.
 3. پروتـز ترکیبی : پروتز ترکیبی ، سبب بهبود وضعیت گونه و استخوان گونه می شود.

گزینه های پروتز گونه

گزینه های جراحی معتبر برای پروتز گونه و ارتقا دادن این بخش از صورت ، شامل پیوند / انتقال چربی ( که در آن چربی خود بیمار مورد استفاده قرار می گیرد ) ، یا استفاده از ایمپلنت های گونه جامد می باشد. یک گزینه بدون جراحی ، استفاده از فیلرهای تزریقی برای ارتقا دادن گونه ها می باشد.

البته شایان ذکر است ، نتایج به دست آمده از ایمپلنت گونه ، دائمی خواهد بود.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای پروتز گونه محسوب می شوند ؟

پروتز گونه ، یک روند بسیار شخصی می باشد. این روند می تواند برای بیمارانی که نسبت به گونه های خود احساس ضعف اعتماد به نفس می کنند ، تغییر مهمی در زندگی ایجاد نماید.

بطورکلی ، در صورت داشتن شرایط زیر ، داوطلب خوبی برای پروتز گونه محسوب می شوید :

 • از نظر فیزیکی سالم بوده و دارای وزن ثابتی باشید.
 • دارای انتظارات منطقی از درمان باشید.
 • سیگاری نباشید.
 • از شکل ظاهری گونه هایتان ناراضی باشید.
 • گونه هایتان بسیار صاف ، لاغر و افتاده باشند.

پروتز گونه

چگونه برای پروتز گونه آماده شویم ؟

در روند آماده شدن برای پروتز گونه ، اقدامات زیر انجام می شود :

 1. تست آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی انجام می شود.
 2. برخی داروهای خاص تجویز شده و داروهای فعلی شما تنظیم می شود.
 3. از شما خواسته می شود تا استعمال سیگار را ترک کنید.
 4. از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی خودداری کنید ، چون این مواد باعث افزایش احتمال خونریزی می شوند.

عمل جراحی پروتـز گونه چگونه انجام می شود ؟

برای انجام جراحی پروتـز گونه ، برش های مورد نیاز درون دهان افراد ایجاد شده و سپس پروتز بر روی بافت گونه قرار گرفته و برش ها بخیه زده می شوند ؛ لازم به ذکر است به علت داخلی بودن برش ها در این روش ، احتمال باقی ماندن جای اسکارهای ناشی از این جراحی ، بر روی پوست بیماران وجود نخواهد داشت.

چگونگی مراقبت از محل جراحی پـروتز گونه

 • داروهایی که برای کمک به بهبود و کاهش خطر عفونت باید به صورت خوراکی مصرف شود.
 • دغدغه های ویژه برای مراقبت از محل جراحی یا سلامت عمومی
 • حضور منظم در جلسات بعد از جراحی پروتز گونه

آیا پروتـز گونه دائمی است ؟

یکی از سوالات رایج افراد در رابطه با میزان ماندگاری پروتـز گونه می باشد ، در این باره باید ذکر شود که نتیحه پروتـز گونه ، دائمی بوده و پس از گذشت مدت زمانی از بین نمی رود ؛ با این حال در صورت عدم تمایل به باقی ماندن پروتـز گونه ، افراد می توانند با انجام یک عمل کوچک تحت بیهوشی موضعی پروتـز را خارج کنند.

قیمت گونه گذاری

هزینه پروتـز گونه ، با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر بوده این امر سبب می شود هزینه پروتـز گونه از فردی به فرد دیگر تغییر یابد ؛ از این رو بهتر است کسانی که تصمیم به انجام جراحی پروتـز گونه گرفته اند ، جهت اطلاع از هزینه آن به جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه نمایند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر ترحمی